جهان تشیع

اخبار و اطلاعات شیعیان جهان و بررسی اوضاع فکری ، فرهنگی ، سیاسی ، اقتصادی و اجتماعی آنان

جهاد نکاح 4 دختر انگلیسی در سوریه

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ روزنامه الرای العام نوشت دختران مسلمان انگلیسی برای جهاد نکاح به سوریه می‌روند.

به نوشته امروز این روزنامه چاپ کویت در اینترنت،‌ مسئولان مبارزه با تروریسم در پلیس اسکاتلند یارد گفتند شمار روز افزونی از جوانان مسلمان انگلیس برای جنگ به سوریه می روند و در میان آنها دخترانی هستند که برای «جهاد نکاح» راهی سوریه می‌شوند.

در این زمینه مرکز پژوهشهای بین المللی افراطی گری و خشونت سیاسی وابسته به «کینگز کالج لندن» اعلام کرد 4 دختر از انگلیس به سوریه رفته و با جنگجویان در این کشور ازدواج کرده‌اند.

در این خصوص «هلن پال» هماهنگ کننده عملیات مبارزه با تروریسم پلیس انگلیس گفت پلیس تلاش می کند مادران دختران مسلمان را قانع کند که از رفتن دختران و پسرانشان به سوریه جلوگیری کنند چون این نگرانی وجود دارد که مشارکت آنها در جنگ داخلی سوریه زمینه ای برای انتقال سلاح به خاک انگلیس باشد.

به گفته یکی از مسئولان مسجد شهر پورتسموث،‌ یکی از دختران مسلمان این شهر برای جهاد نکاح به شهرک الرقه در سوریه که تحت کنترل گروه داعش است رفته است و با ایجاد پایگاهی در اینترنت اعلام کرده است سفرش به سوریه با اطلاع پدرش بوده است و این دختر از دختران مسلمان خواسته است مانند او عمل کنند.

یک منبع پلیس انگلیس هم در این زمینه اعلام کرده است ژانویه گذشته دو دختر 17 ساله که قصد داشته اند با سفر به ترکیه،‌ از آنجا برای جهاد نکاح به سوریه بروند در فرودگاه هیترو بازداشت شده‌اند.

به گفته این منبع بازداشت این دو دختر بعد از اطلاع رسانی والدینشان صورت گرفته است. پلیس انگلیس از مادران و پدران مسلمان انگیسی خواسته است به طور جدی از رفتن دختران و پسرانشان به سوریه برای جنگ جلوگیری کنند.

+ نوشته شده در  شنبه 6 اردیبهشت1393ساعت 10:47  توسط   | 

هلاکت شماری از تروریستها در سوریه به دست رزمندگان حزب الله

اسلام تایمز: شماری از تروریستهای مستقر در سوریه به دست رزمندگان حزب الله در مزارع رنکوس از پای در آمدند.


به گزارش اسلام تایمز، منابع خبری از دمشق گزارش دادند که رزمندگان حزب الله در سوریه توانستند شماری از افراد مسلح عضو گروه تروریستی موسوم به "الجبهه الاسلامیه" را در مزارع رنکوس به هلاکت برسانند.

منابع آگاه به پایگاه خبری- تحلیلی "اسلام تایمز" گزارش دادند؛ افراد مسلح تروریست درحالیکه در نظر داشتند، کمینی را بر سر راه رزمندگان حزب الله در مسیر رنکوس در القلمون ایجاد نمایند خود مورد هدف این رزمندگان قرار گرفته و کشته شدند.

همچنین یک منبع در گروههای معارض سوری از کشته شدن 40 فرد مسلح از سوی نیروهای ارتش سوریه واقع در ریف غربی در درعا که بیشتر آنان عضو گروه تروریستی "جبهه النصره" بودند، خبر داد.

خبر دیگر از سوریه اینکه "ویلیام ماگار" یکی از بازیکنان سوری در رشته ورزشی بسکتبال در حین مشارکتش با نیروهای ارتش سوری علیه تروریستها مورد هدف قرار گرفت و کشته شد.

+ نوشته شده در  شنبه 6 اردیبهشت1393ساعت 10:36  توسط   | 

حزب الله سوریه، تلاشی ملی برای پس گرفتن سرزمین‌های اشغالی

اسلام تایمز: حزب‌الله سوریه باردیگر نشان داد که پتانسیل‌های موجود مقاومت اسلامی تنها راه حل موجود در مقابل اهداف آمریکا و اسرائیل در خاورمیانه است.


 تشکیل حزب‌الله در سوریه در روزهای گذشته می‌تواند یکی از مهمترین اخبار خاورمیانه باشد و اهمیت آن در آینده بیش از پیش نمایان می‌شود، حزب‌الله سوریه که با بهره‌گیری از نیروهای مردمی سوریه موسوم به «لجان الشعبیه» تشکیل شده در واقع می‌تواند الگوبرداری موفقی از شکل‌گیری حزب‌الله لبنان در دهه 80 میلادی باشد.

حزب‌الله سوریه که همانند حزب‌الله لبنان از درون بحرانی سیاسی امنیتی در خاورمیانه شکل گرفته هدفش تقویت نقش مردم در مسیر مقاومت علیه اهداف رژیم صهیونیستی و آمریکا در منطقه می‌باشد به ویژه با توجه به اینکه جنگ در سوریه طی ماه‌های اخیر در مسیری قرار گرفته که دیگر تهدید مخالفان و تروریست‌ها همانند گذشته فوری و حیاتی نیست و از حالا باید برای آینده سوریه پس از جنگ داخلی هدف‌گذاری کرد.

اولین اشاره به تشکیل حزب‌الله سوریه را می‌توان در سخنرانی‌های سید حسن نصرالله در سال گذشته یافت که طی این سخنرانی‌ها وی از کشیده شدن دامنه مقاومت به بلندی‌های جولان خبر داده بود.

در واقع از همین سخنان دبیرکل مقاومت اسلامی لبنان می‌توان دریافت که حزب‌الله سوریه تلاشی است تا از درون جنگی خونین روحی تازه در پیکره مقاومت در منطقه دمیده شود و یکی از حساس‌ترین و استراتژیک‌ترین مناطقی را که رژیم صهیونیستی طی چند دهه گذشته در اشغال خود نگه داشته، پس بگیرد.

بلندی‌های جولان سرزمین استراتژیک در جنوب شرقی سوریه در استان «قنیطره» و در فاصله کمی با پایتخت سوریه قرار دارد که در سال 1967 پس از جنگ شش روز و همزمان با نوار غزه، کرانه باختری رود اردن و صحرای سینا در مصر اشغال شد.

پس از شکست‌ ارتش‌های عربی در دهه 70 میلادی برای پس گرفتن این سرزمین‌ها کشورهای عربی وارد روند سازش با تل‌آویو شدن و در این مسیر مصر و اردن در ازای به رسمیت شناخته اسرائیل بخش از اراضی خود را پس گرفتند ولی در قبال سوریه راهبرد تل‌آویو متفاوت بود علی‌رغم چندین دور از مذاکرات اسرائیل سرانجام حاضر به پس دادن جولان نشد، چرا که از یک سو خواسته‌های سوریه همانند مصر و اردن تنها زمین نبود، سوریه تأکید داشت در صورت توافق، آوارگان فلسطین نیز باید بازگردند و دولت مستقل فلسطینی تشکیل شود از سوی دیگر اهمیت جولان نسبت به دیگر سرزمین‌ها بیشتر بود ارتفاع این منطقه و نزدیکی به پایتخت سوریه عاملی شده تا اسرائیل به راحتی حاضر به از دست دادن این سرزمین نباشد.

در حالی که مذاکرات برای پس گرفتن جولان با حضور فاروق الشرع سوری و ایهود باراک در جریان بود در دهه 90میلادی مقاومت اسلامی لبنان با عملیات‌های پیاپی خود، خواب صهیونیست‌ها را در جنوب لبنان آشفته کرد و سرانجام در سال 2000 اسرائیلی‌ها وادار به عقب‌نشینی از جنوب لبنان شدند تا نشان داده شود پس از دو تجربه ناموفق عربی در جنگ‌های کلاسیک و تلاش برای سازش، این بار مقاومت اسلامی با رویکرد جنگ‌های پارتیزانی اولین شکست را بر ارتش پر ادعای اسرائیل تحمیل کرد.

حالا 14 سال پس از آن موفقیت ، حزب‌الله سوریه وارد عرصه تحولات منطقه شده تا این بار جولان هدف مقاومت باشد، مقاومت در غزه و جنوب لبنان تجربیات بی‌بدیل در تاریخ منطقه رقم زدند جوانان عربی که پس از شکست‌های سنگین ارتش‌های مورد حمایت شوروی دچار ناامیدی بودند این بار با تأکید بر هویت بومی و اسلامی خود چنان اشغالگران اسرائیلی را سردرگم کرده‌اند که شاید اگر امروز جمال عبدالناصر هم زنده بود یکی از حامیان پروپاقرص مقاومت می‌شد. همانطور که حافظ اسد در جبهه حامیان مقاومت بود.

+ نوشته شده در  پنجشنبه 4 اردیبهشت1393ساعت 10:34  توسط   | 

خواننده رپ آلمانی در جبهه القاعده سوریه کشته شد

یک خواننده رپ آلمانی که به صف جنگجویان تندروی اسلامگرا در سوریه پیوسته بود در انفجار انتحاری گروه رقیب کشته شد.


به گزارش عصر ایران به نقل از خبرگزاری فرانسه، "دنیس ممدو گرهارد کاسپرت"  با نام هنری " دسو داگ" خواننده رپ آلمانی که از طریق ترانه های هیپ هوپ شهرت جهانی کسب کرده بود  در سال 2010 مسلمان شده بود. وی فرزند مادر آلمانی و پدر مهاجری از کشور آفریقایی غناست.

او چند ماه پیش برای حضور در جمع جنگجویان تندروی اسلامگرا به سوریه سفر کرد و با عضویت در گروه داعش (دولت اسلامی عراق و شام)  نام "ابوطلحه آلمانی" را برای خود برگزید.  " دسو داگ" معتقد بود در سوریه در حال جهاد است.

او به همراه جمعی از جنگجویان افراط گرا در عملیات بمب گذاری انتحاری توسط گروه جبهه النصره مرتبط با شبکه القاعده کشته شد.
 
ابوطلحه تاکنون بارها در فیلم های متعدد منتشر شده از سوی داعش درباره جهاد در سوریه، حضور داشت. او در سپتامبر 2013 نیز در بمباران هوایی در سوریه زخمی شده بود.

 " دسو داگ" پس از سفر به سوریه علاوه بر برعهده گرفتن فرماندهی واحد ملت ابراهیم در داعش، همچنان به خواندن ترانه ادامه داد البته این بار محتوای ترانه هایش، تشویق جوانان در غرب به سفر به سوریه برای جهاد و جنگ و انجام عملیات های انتحاری بود. او در این ترانه ها می خواند که پاداش جهاد و عملیات انتحاری بهشت است.

یکی از سایت های اینترنتی گروه های افراط گرای اسلامی خبر مرگ این خواننده رپ سابق آلمان را اینگونه منتشر کرد: خبر شهادت برادر مجاد ابوطلحه المانی به گوش امت اسلامی رسید. امیدواریم که خداوند قبول کند. این اتفاق در نتیجه انفجار انتحاری توسط یکی از سربازان جولانی خائن (فرمانده جبهه النصره) در خانه ای روی داد که شماری از برادارن از داعش در آن حضور داشتند.

+ نوشته شده در  پنجشنبه 4 اردیبهشت1393ساعت 10:9  توسط   | 

اخراج صدها شیعه لبنانی و سوری از سعودی

به گزارش «شیعه نیوز»، مهاجران سوری و سعودی مقیم عربستان از اخراج دهها نفر از هموطن های خود طی ماه های اخیر خبر دادند.


خبرگزاری "شام تایمز" به نقل از یکی از این افراد نوشت: طی دو سال گذشته حدود دو هزار لبنانی و سوری از سعودی اخراج شدند و علت این امرهم حمایت آنها از حکومت فعلی سوریه بود.

این در حالی است که این اقدامات عربستان در سکوت رسانه ای صورت گرفته است.

یک فعال مطبوعاتی زن که به همراه همسر خود بیش از سی سال است در سعودی زندگی می کند در اظهاراتی گفت: اداره بازپرسی سعودی همسرش را احضار کرده و از وی خواسته به همراه خانواده عربستان را ترک کند.

این مهاجرت اجباری شامل دهها لبنانی شیعه و مسیحیان  و طایفه درزی ها نیز می شود و مقامات سعودی تلاش دارند این اقدامات رسانه ای نشود تا موجب اعتراض فعالان حقوق بشر نشود.

مدیر یکی از فست فودهای سعودی که یک شیعه لبنانی است در سخنانی گفت: به اداره بازپرسی احضار شدم. آنها به من یک مهلت دو هفته ای دادند تا عربستان را ترک کنم، من هیچ کار خلافی انجام نداده ام اما آنها به من گفتند به صلاحت است که هر چه زودتر این کشور را ترک کنی. من پس از بیست سال از سعودی خواهم رفت و به هیچ وجه به خاطر ترک کشوری با این نظام ظالم  ناراحت نیستم و دیگر فکر رفتن به هیچ یک از کشورهای خلیج (فارس) را نمی کنم.

شایان ذکر است طبق قوانین شورای همکاری خلیج فارس، اگر فردی با مهاجرت اجباری در هر یک از کشورهای عضو این شورا روبرو شود حق ورود به هیچ یک از کشورهای عضو را ندارد.

+ نوشته شده در  پنجشنبه 4 اردیبهشت1393ساعت 10:2  توسط   | 

هلاکت فرمانده گروه داعش در شهر الشدادی سوريه

به گزارش «شیعه نیوز»، شبکه تلویزیونی المیادین در گزارشی از کشته شدن فرمانده گروه داعش در شهر الشدادی در استان الحسکه سوریه خبر داد.


منبع: باشگاه خبرنگاران

+ نوشته شده در  پنجشنبه 4 اردیبهشت1393ساعت 10:0  توسط   | 

تحلیل "لوفیگارو" از گروهک تروریستی داعش

به گزارش «شیعه نیوز»، روزنامه فرانسوی "لوفیگارو" پس از آزادسازی چند خبرنگار فرانسوی از چنگ داعش، در مطلبی به این گروه تروریستی، فرماندهان و اهداف آن پرداخت. متن این گزارش به شرح زیر است:


بیشتر فرماندهان و رهبران داعش از نظامیان عراقی سابق، افسران حزب بعث صدام و یا لیبیایی هستند و در حال حاضر داعش بیشتر از ده هزار تروریست در اختیار دارد. هدف اصلی آن انضمام سوریه به عراق با پشتیبانی مالی دولت های شناخته شده خلیج (فارس) ، ترکیه و برخی از دولت های اروپایی است.

شاخه محلی داعش بیشتر از سه ماه است که شهر فلوجه واقع در شصت کیلومتری غرب بغداد و نیز الرمادی را اشغال کرده است.

شاخه سوری داعش در سال 2012 و پس از گذشت هشت ماه از ناآرامی های سوریه علیه بشار اسد اعلام موجودیت کرد، این شاخه چیزی جز امتداد آن در عراق نیست.

داعش گروهی تروریستی و مسئول اعمال وحشیانه علیه شیعیانی که آنها را دشمن می خواند و نیز ارتش عراق است.

لوفیگارو در ادامه می نویسد: تعدادی از طرفداران این گروهک در پارلمان عراق نفوذ کرده اند و حتی برخی علنا مخالفت خود با عملیات ارتش عراق علیه داعش را اعلام می کنند.

هماهنگی میان رهبران سیاسی و نظامی داعش در خارج از مرزهای عراق و در سفارت خانه کشورهایی مانند اردن و ترکیه صورت می گیرد، کشورهایی که پناهگاه مخالفان حکومت عراق از بعثی ها گرفته تا اسلامگرایان افراطی است. رهبران دینی داعش را تعدادی از مبلغان تونسی و سعودی تشکیل می دهند و این گروهک تا اکنون توانسته دهها فرانسوی را نیز به سوی خود جلب کند.

+ نوشته شده در  پنجشنبه 4 اردیبهشت1393ساعت 9:58  توسط   | 

اعدام یک سوری به علت تشیع

به گزارش شيعه آنلاين به نقل از مشرق، گروهک تروریستی موسوم به "الهیئة الشرعية" در استان درعا با همکاری گروه تروریستی "جبهة النصرة"، یک شهروند جوان سوری را به علت "تشیع" اعدام کردند.

به گزارش شبکه قطری الجزيرة، این گروه‌ها، "علا حسن سلامة" از ساکنان منطقه "الغارية غربی" را به علت آنچه "تغییر دین!" از اسلام به "تشیع" خواندند اعدام خیابانی کردند

تروریست ها، مدعی هستند که وی سرباز ارتش سوریه بوده است و این در حالی است که در تصویر منتشرشده از لحظه اعدام "علا سلامه"، وی یونیفورم نظامی بر تن ندارد.

تروریست های درعا در جنوب سوریه، همچنین ادعا کرده اند که وی پس از شیعه شدن، اقدام به قتل و تجاوز جنسی و آتش زدن منازل مردم در حمص و حلب در شمال این کشور کرده است!

+ نوشته شده در  چهارشنبه 27 فروردین1393ساعت 11:53  توسط   | 

اصحاب رسانه، قربـانی کینه تـروریست ها در عراق و سـوریه

به گزارش «شیعه نیوز»، عملیات قتل و ربایش روزنامه نگاران و اصحاب رسانه به دست گروه های مختلف تروریستی در عراق و سوریه ادامه دارد.


روزنامه نگار عراقی "ازهر شلال" در سخنانی اعلام کرد: داعش تعدادی از همکارانش در الانبار را به قتل رسانده و عده ای دیگر را به اسارت برده است. وی هم چنین از قتل "همام همود"عکاس شبکه ماهواره ای "التغییر" در اثر پرتاب خمپاره به منزلش در الرمادی خبر داد و افزود: دو ماه پیش نیز "فراس محمد عطیه" خبرنگار شبکه دولتی فلوجه درحین انجام وظیفه در الخالدیه نزدیک به الرمادی کشته شد .

 هم چنین یک ماه پیش "بهاء زهیر" خبرنگار شبکه "الحره" به دست عناصر تروریستی ربوده شده و تا کنون وضعیت وی نامشخص است.

مقامات عراقی داعش و دیگر گروه های تروریستی را مسئول این حوادث می دانند اما تا کنون گروهی به صورت رسمی مسئولیت آن را بر عهده نگرفته است.

این وضعیت در سوریه نیز البته با شدت کمتری در جریان است. طبق گزارش گروه های حقوق بشری در مورد اصحاب رسانه در سوریه، خشونت علیه این قشر در ماه های فوریه و مارس گذشته به ویژه پس از عقب نشینی داعش از مناطق مختلفی مانند حلب  کاهش یافته است ، حلبی که شاهد بیشترین تعداد قتل و ربایش اصحاب رسانه پیش از دو ماه مذکور بوده است.

اما تازه ترین جنایت گروه های تروریستی در خصوص اعضای شبکه خبری "المنار" اتفاق فتاد."حمزه الحاج حسن" خبرنگار، "حلیم علاو" کادر فنی و "محمد منتش" تصویربردار شبکه المنار، 3 تن از اعضای تیم خبری این شبکه دیروز دوشنبه در حمله وحشیانه تروریست های تکفیری در حومه معلولا به شهادت رسیدند.

"شبکه المنار در بیانیه ای با نهایت تأثر، ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره این فعالان رسانه اعلام کرد که این افراد بعد از ظهر امروز در حومه معلولا در القلمون هنگام پوشش عملیات پاکسازی معلولا از وجود تروریست ها هدف تیراندازی قرار گرفتند و چند نفر دیگر از اعضای این تیم خبری نیز زخمی شدند؛ و خودروی حامل تیم خبری شبکه در حالی هدف حمله تروریست ها قرار گرفته که علایم و نشانه های خبرنگاری و رسانه ای بر روی آن کاملا مشهود بوده است."

+ نوشته شده در  چهارشنبه 27 فروردین1393ساعت 11:25  توسط   | 

گروه‌های مسلح در سوریه نتوانستند به اهداف خود دست یابند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسکای نیوز عربی، جن ساکی سخنگوی وزارت خارجه آمریکا طی اظهاراتی ضمن اذعان به شکست گروه‌های مسلح مخالف سوریه گفت، آنچه در سوریه در جریان است یک جنگ فرسایشی است.
این اظهارات در حالی صورت می‌گیرد که هر روز اخباری درباره افزایش کمک‌های تسلیحاتی آمریکا به مخالفان مسلح در داخل سوریه شنیده می‌شود که تازه‌ترین آنها ارسال سلاح‌های دوش پرتاب آمریکایی به تروریست‌ها برای جنگ با دولت سوریه و کشتن مردم بی‌گناه در این کشور است.
از سوی دیگر، پاکسازی منطقه القلمون از عناصر مسلح بازتاب‌های بسیاری بر روند درگیری‌ها در مناطق جنوبی سوریه به ویژه حومه دمشق داشته است.
با ورود ارتش سوریه به شهرک معلولا به عنوان آخرین پناهگاه گروه‌های مسلح در منطقه القلمون، این منطقه در جنوب سوریه به حضور و فعالیت گروه‌های تروریستی و عناصر مسلح پایان بخشیده است.
با توجه به پیروزی‌های اخیر ارتش سوریه در منطقه القلمون این منطقه هم‌اکنون به دیوار حائلی تبدیل شده که مانع ارتباط میان گروه‌های مسلح در سوریه و گروه‌های تروریستی در عرسال لبنان است.
این در حالی است که با به دست گرفتن کنترل این منطقه از سوی ارتش سوریه سرنوشت گروه‌های مسلح فعال در منطقه غوطه نیز یکسره شده و به زودی به حضور گروه‌های مسلح و عناصر تروریستی در این منطقه پایان داده خواهد شد.

منابع میدانی سوری با اشاره به اینکه نبرد القلمون رو به پایان است اعلام کردند ارتش سوریه عملیات خود برای آزادسازی شهرک البخعه را آغاز کرده تا پس از آن عملیات آزادسازی حرمون را آغاز کند.

نیروهای ارتش سوریه و حزب‌الله لبنان همچنین کنترل کامل تپه «راس الهوی» و ارتفاعات شرقی مجاور دشت رنکوس در مناطق نزدیک به مرزهای مشترک بین سوریه و لبنان را به دست گرفتند و 30 گذرگاه مرزی را در این منطقه بستند. منابع سوری همچنین از تسلیم شدن 638 فرد مسلح به ارتش سوریه و ادامه پیشروی‌های نظامیان سوری در القلمون خبر دادند.
وزارت خارجه سوریه نیز با ارسال نامه‌ای به دبیرکل سازمان ملل و رئیس شورای امنیت، آمریکا و ترکیه را مشوق تروریست‌های النصره در جنایات علیه ملت سوریه اعلام کرد.
گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری سوریه (سانا)،‌ وزارت خارجه سوریه با ارسال دو نامه جداگانه به بان کی مون دبیرکل سازمان ملل و رئیس شورای امنیت تاکید کرد: کشورهای توطئه‌کننده علیه سوریه و در راس آنها آمریکا، فرانسه، ترکیه و عربستان سعودی از ابتدای بحران تاکنون به دنبال ایجاد بهانه‌هایی برای توجیه ادامه دشمنی خود علیه سوریه بوده‌اند و این در راستای تحرکات خصمانه این کشورها به ویژه در زمینه به کارگیری سلاح شیمیایی علیه ملت سوریه در کشتار غوطه شرقی بود که ده‌ها نفر قربانی به جا گذاشت.
وزارت خارجه سوریه تصریح کرد: با گذشت یک سال از این جنایت تروریستی، روز به روز حقایق بیشتری روشن می‌شود به طوری که بسیاری از تحقیقات و گزارش‌های موثق از دخالت آمریکا، ترکیه و دیگر کشورها به طور مستقیم و غیرمستقیم در این جنایت شنیع منتشر شده است.
سایر رویدادها
* سازمان منع گسترش سلاح‌های شیمیایی، انتقال دو سوم از موجودی انبارهای این سلاح را به خارج از سوریه تایید کرد.
* وزرای خارجه اتحادیه اروپا در اظهاراتی مداخله‌جویانه مدعی شدند هرگونه انتخابات ریاست جمهوری یا انتخابات دیگر در سوریه فاقد اعتبار است.
* چهار شهروند سوری بر اثر حمله یک خودروی بمب‌گذاری شده در شهر حمص کشته شدند.
* ائتلاف محلی مخالفان سوریه نظام حاکم را به استفاده از سلاحی جدید در نبردهای آینده تهدید کرد.

+ نوشته شده در  چهارشنبه 27 فروردین1393ساعت 11:24  توسط   | 

شهادت سه عضو کادر خبری المنار در معلولا

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ در حمله تروریست‌های تکفیری به کادر خبری المنار در معلولا حمزه الحاج حسن خبرنگار، محمد منتش تصویربردار، حلیم علوه عضو کادر فنی این شبکه به شهادت رسیدند.

شبکه المنار لبنان با قطع برنامه های عادی خود از حمله گروههای مسلح به گروه خبری این شبکه در سوریه خبر داد و اعلام کرد که در این حمله، یک خبرنگار و یک نیروی فنی در دم جان باختند و تصویر بردار گروه پس از دقایقی در اثر شدت جراحات جان خود را از دست داد.

شبکه المنار در بیانیه خود ضمن عرض تسلیت به خانواده این افراد و کارکنان این شبکه اعلام کرد که المنار همراه در کنار مقاومت بوده و در راه آزادی و شناخت حقیقت هزینه پرداخت کرده است.

علاوه بر این خبرها از حمله افراد مسلح به گروه خبری پرس تی وی نیز گزارشهایی مخابره شده است.

شبکه تلویزیونی پرس تی وی نیز اعلام کرد: گزارشگران این شبکه در منطقه معلومه سوریه هدف حملات تروریستها و شورشیان سوری قرار گرفتند.

+ نوشته شده در  سه شنبه 26 فروردین1393ساعت 11:54  توسط   | 

آغاز شمارش معکوس برای بازپس گیری کامل مناطق الملیحه و جوبر از تروریستها

اسلام تایمز: پیشروی ارتش سوریه و رزمندگان حزب الله در منطقه الملیحه و جوبر و تسلیم شدن دهها تروریست در رنکوس و همچنین حمله به مراکز استقرار تروریستها در ریف حلب از جمله آخرین اخبار مهم و تحولات میدانی سوریه را تشکیل می دهد.


به گزارش اسلام تایمز، خبرهای دریافتی از سوریه حاکی از آن است که شمارش معکوس برای بازپس گرفتن دو منطقه الملیحه و جوبر در ریف دمشق از دست تروریستها و قرار گرفتن کامل این مناطق به دست نیروهای ارتش شروع شده است.

این در حالی است که منابع خبری اعلام کرده اند که نیروهای ارتش سوریه و رزمندگان حزب الله همچنان در این مناطق در حال پیشروی هستند و تروریستها را از پای در می آورند.

از سوی دیگر آخرین اخبار ارسالی از حلب حاکی از آن است که درگیری های بسیار شدیدی بین نیروهای ارتش سوریه و رزمندگان حزب الله در منطقه الشیخ نجار در حلب با تروریستها درگرفته است که در پی این درگیری ها نیروی هوایی ارتش سوریه به مراکز استقرار تروریستها و مزدوران اعزامی به سوریه در این منطقه حمله کرده است.

خبر دیگر از سوریه اینکه دهها تروریست از گروه تروریستی موسوم به "جیش الاسلام" خود را در مزارع رنکوس به ارتش سوریه تسلیم کرده اند.

همچنانکه ارتش سوریه مراکز تروریستهای "جیش الاسلام و جبهه النصره" را در دوما و مزارع آن هدف قرار داده است.

نیروهای ارتش سوریه در ادامه پیشروی شان بر سلسله بلندی های شرق منطقه رنکوس مسلط شد. رنکوس در منطقه استراتژیکی القلمون یعنی در منطقه مرزی با لبنان واقع شده است.

در این حال یک منبع نظامی از سوریه اعلام کرده است که یگان های ارتش توانستند مراکز استقرار تروریستها را در مناطق مختلفی از ریف حلب هدف قرار دهند که در پی آن شمار زیادی از تروریستها به هلاکت رسیدند.

+ نوشته شده در  دوشنبه 25 فروردین1393ساعت 11:14  توسط   | 

عبور سوریه از مرحله بحران حاد امنیتی

معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه با اشاره به اینکه اقدامات نظامی و امنیتی و حمایت برخی طرف ها از ارسال سلاح و تروریسم به سوریه، شرایط را پیچیده تر می سازد، گفت: سوریه از مرحله بحران حاد امنیتی عبور کرده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، رولف موتسه نیس، معاون فراکسیون حزب سوسیال دموکرات در مجلس آلمان با حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه کشورمان دیدار و در زمینه مسائل مهم منطقه گفتگو کرد.

سیاستمدار حزب سوسیال دموکرات آلمان در این ملاقات با تاکید بر اهتمام دولت جدید آلمان به روابط با جمهوری اسلامی ایران و نقش بارز و تاثیرگذار کشورمان در تحولات منطقه گفت: در فضای جدید بین المللی که برای جمهوری اسلامی ایران ایجاد شده، آلمان بدنبال ارتقای روابط دوجانبه می باشد. همچنین بدنبال آن هستیم تا از جمهوری اسلامی ایران برای حل و فصل مسائل مهم منطقه ای به ویژه در حل بحران سوریه کمک بگیریم چرا که معتقدیم نقش ایران از نتیجه و بازخورد برگزاری برخی کنفرانس ها نیز تاثیرگذارتر است.

وی به تحولات سوریه اشاره کرد و گفت: اینکه جمهوری اسلامی ایران بر راه حل سیاسی در بحران سوریه تاکید دارد بسیار مهم است و آلمان نیز همسو با ایران بدنبال تقویت حل سیاسی بحران در سوریه و ارتقای وضعیت انسانی و بشری در این کشور است.

حسین امیرعبداللهیان در این دیدار با تبیین مواضع جمهوری اسلامی ایران در قبال تحولات منطقه به ویژه سوریه به اهمیت روابط جمهوری اسلامی ایران با آلمان اشاره کرد و گفت:دو کشور از ظرفیت های مهم منطقه ای و بین المللی برخوردار بوده و با مشورت و تبادل نظر می توانند در حل و فصل بحران های جاری تاثیرگذار باشند.

معاون وزیر خارجه کشورمان، ارتقای وضعیت انسانی و همچنین تقویت راه حل سیاسی در سوریه را گزینه مهم در مقطع کنونی بحران سوریه ارزیابی کرد.

وی با تاکید بر اینکه تداوم اقدامات نظامی و امنیتی و حمایت برخی طرف ها از ارسال سلاح و تروریسم به سوریه، شرایط را پیچیده تر می سازد، بر ضرورت گفتگوی ملی و پیگیری روند دموکراتیک و انتخاباتی در سوریه تاکید کرد.

وی افزود: سوریه از مرحله بحران حاد امنیتی عبور کرده است.

+ نوشته شده در  یکشنبه 24 فروردین1393ساعت 11:47  توسط   | 

انهدام باند تروریستی اعزام تکفیری‌ها به سوریه در مغرب

ه گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ یک باند تروریستی که تکفیری‌ها را آموزش می‌داد و سپس به سوریه برای جنگ با نظام این کشور اعزام می کرد، در کشور مغرب منهدم شد.


دبیرخانه امنیت ملی مغرب روز شنبه با صدور بیانیه ای ضمن اعلام این خبرافزود: این باند تروریستی با هماهنگی سازمان تروریستی وابسته به القاعده مبادرت به اعزام تکفیری‌ها به سوریه می‌کرد.

در بیانیه دبیرخانه شورای امنیت ملی مغرب آمده است که این باند تروریستی، عناصر تکفیری را در مغرب و پیش از اعزام به سوریه ، آموزش می داد و همچنین از محل جمع آوری کمک‌ها هزینه اعزام آنها را تامین می‌کرد.

رباط که در معرض تهدید مستقیم گروه القاعده در منطقه مغرب اسلامی است تاکنون چندین باند تروریستی اعزام عناصر تکفیری به سوریه را منهدم کرده است.

مقامات مغرب نگرانی خود را از خطر گرایش برخی از جوانان این کشور به اندیشه تکفیری که بعداز جنگ با نظام سوریه به این کشور برمی گردند ، مخفی نکرده اند.

حملات گروه القاعده به دارالبیضاء در سال 2003 میلادی ، 33 کشته برجای گذاشته است.

+ نوشته شده در  یکشنبه 24 فروردین1393ساعت 11:39  توسط   | 

51 کشته در درگیری جبهه‌النصره و داعش

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ در پی درگیری اعضای تروریست‌های جبهه النصره و شبه نظامیان هم پیمان آن با اعضای گروه موسوم به دولت اسلامی عراق و شام (داعش) در شهر بوکمال سوریه در مرز با عراق، دست کم 51 تن از عناصر طرفین کشته شدند.

مرکز دیده بان حقوق بشر سوریه که مقر آن در لندن است گفت: شمار کسانی که روز پنجشنبه در شهر بوکمال در جریان درگیری شبه نظامیان اسلامگرا و جبهه النصره از یکسو و گروه موسوم به دولت اسلامی عراق و شام از سوی دیگر کشته شدند، به 51 نفر رسیده است.

هدف گروه موسوم به دولت اسلامی عراق و شام از حملات اخیر تصرف شهر بوکمان و خارج کردن آن از دست مخالفان دولت بوده است.

از سوی دیگر این گروه همچنین از کشته شدن نادر الرخیته فرمانده داعش در شهر بوکمال و اسارت برادرش صدام در جریان درگیری با مخالفان ارتش آزاد سوریه خبر داد.

شهر بوکمال در استان نفت خیز دیرالزور در نزدیکی مرزهای عراق واقع است و این شهر از نوامبر 2012 میلادی تاکنون صحنه درگیری های شدید بوده است.

+ نوشته شده در  شنبه 23 فروردین1393ساعت 11:28  توسط   | 

داعش: گوشت تُرک ها خوش طعم تر است!

خبرگزاری ایسنا: رهبر گروه تروریستی "دولت اسلامی عراق و شام" در پیامی ضمن تهدید نخست وزیر ترکیه از وی خواست تا پیش از آن که دیر شود با داعش بیعت کند.

روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی نوشت: ابوبکر البغدادی، رهبر گروه تروریستی "دولت اسلامی عراق و شام" موسوم به "داعش" در پیامی صوتی در پایگاه اجتماعی "یوتیوب" عنوان داشت: شایعه شده که ما با اهل ایمان می‌جنگیم و ارتش سوریه را رها کرده‌ایم. به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم تا مرقد سلیمان شاه، جد عثمان اول، موسس امپراطوری عثمانی را تخریب و این شایعه‌ها و افتراها را تکذیب کنیم.

ابوبکر البغدادی هشدار داد: منتظر اقدامات و عملیات گسترده‌ ما و تخریب قبرها و ضریح‌ها باشید.

وی در این پیام به مناسبت پیروزی حزب حاکم عدالت و توسعه در انتخابات محلی ترکیه از رجب طیب اردوغان، نخست وزیر ترکیه خواست تا دست دوستی دراز کرده و پیش از دیر شدن بیعت خود با داعش را اعلام کند.

رهبر داعش در سخنانی تهدید آمیز گفت: اعضای داعش همه گوشت‌ها را چشیدند و گوشتی خوش طعم‌تر از گوشت ترک‌ها نیافته‌اند.

البغدادی در این پیام ابومحمد الجولانی، رهبر جبهه النصره را نیز تهدید کرد و گفت: مجددا جبهه جولانی، جبهه حکام عربستان و حکام قطر را تهدید می‌کنیم و به آن‌ها می‌گوییم ای کسانی که از مسیر منحرف شده‌اید چگونه به خود جرات داده و اعضای داعش را آزار داده‌اید پس منتظر پاسخ انسان‌های غیور باشید.

جایگاه جغرافیایی ضریح سلیمان شاه در روستای منبج در استان حلب واقع در شمال سوریه قرار دارد و با وجود اینکه این ضریح در سوریه است بخشی از اراضی ترکیه به شمار می‌آید و علت آن به توافقنامه منعقد شده در سال 1921 میان نمایندگان ارشد فرانسه و عثمانی‌ها بر می‌گردد که اعلام کرده بودند این ضریح متعلق به ترکیه است و هرگونه حمله به آن حمله به خاک ترکیه به شمار می‌آید.

پیشتر نیز و در پی حمله داعش به ضریح سلیمان شاه، داوود اوغلو، وزیر خارجه ترکیه اظهار کرده بود: در صورتی که اعضای داعش به مقبره تاریخی جد بمب گذار امپراطوری عثمانی در حلب حمله کنند ترکیه در سوریه مداخله خواهد کرد.

+ نوشته شده در  شنبه 23 فروردین1393ساعت 10:47  توسط   | 

چگونه القاعده در سوریه گرفتار شد

اسلام تایمز : یک سال قبل در چنین روزهایی، ابوبکر بغدادی از تأسیس دولت اسلامی در عراق و شام خبر داد.


با گذشت حدود یک سال از علنی شدن اختلافات شاخه‌ها و سران القاعده، به نظر نمی‌آید که پایانی برای درگیری‌ها بین تشکیلات بین‌المللی القاعده و شاخه آن در سوریه «جبهه النصره» از یک سو و گروه موسوم به دولت اسلامی در عراق و شام (داعش) از سوی دیگر، وجود داشته باشد.

این اختلافات که از سال گذشته در حد اختلاف نظر بود، طی سه ماه گذشته به درگیری مسلحانه تبدیل شد؛ به صورتیکه تا کنون حدود دو هزار تن از عناصر این گروه های تروریستی در سوریه در این درگیری های داخلی از پای در آمده اند.

یک سال قبل در چنین روزهایی، ابوبکر بغدادی از تأسیس دولت اسلامی در عراق و شام خبر داد. این اتفاق پس از آن صورت گرفت که مشخص شد ابو محمد جولانی سرکرده جبهه النصره یکی از نیروهای زیر دست ابوبکر بغدادی است.

بغدادی با اعلام تأسیس گروه داعش، تأکید کرد که این گروه تروریستی از ادغام گروه های جبهه النصره و دولت اسلامی عراق تشکیل شده است.

اما چند ساعت پس از این ماجرا، ابومحمد جولانی سرکرده جبهه النصره با اعلام مخالفت با تصمیم بغدادی و خروج از داعش، همه را غافلگیر کرد.

البته ایمن ظواهری هم اختلاف جولانی با بغدادی و شکستن بیعت با او را فرصتی مناسب برای تکمیل کودتا ضد سرکرده سابق القاعده یعنی اسامه بن لادن دانست.

+ نوشته شده در  پنجشنبه 21 فروردین1393ساعت 10:12  توسط   | 

کنترل کامل ارتش سوریه بر رنکوس

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ نیروهای ارتش سوریه موفق شدند کنترل کامل شهر رنکوس در منطقه قلمون نزدیک مرزهای این کشور با لبنان را در دست بگیرند.

یگان هایی از ارتش سوریه و نیروهای مسلح عملیات خود را در منطقه رنکوس به پایان رساندند و بعد از اینکه شمار زیادی از تروریست ها را به هلاکت رساندند، امنیت و ثبات را به این منطقه بازگردند.

ارتش سوریه به پیشروی خود در منطقه رنکوس در ریف دمشق ادامه می‌دهد و شمار دیگری از تروریستها چهارشنبه در حملات نیروهای ارتش در رنکوس، دیر الزور، حمص و درعا به هلاکت رسیدند. در حمص نیز تعداد دیگری از افراد مسلح خودشان را به نیروهای دولتی تسلیم کردند.

به گزارش پایگاه اینترنتی خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، یگانهایی از ارتش و نیروهای مسلح سوریه به پیشروی خود در منطقه رنکوس در ریف دمشق ادامه می‌دهند و گروههای تروریستی را در محله‌های شمالی و مزارع اطراف آن تعقیب می‌کنند.

یک منبع نظامی گفت شمار زیادی از تروریستها درعملیات ارتش در رنکوس کشته شدند.

در شهر دیر الزور نیز نیروهای ارتش و مسلح سوریه تونلی به طول 67 متر را در محله جبیله منهدم کردند. تروریستها از این تونل برای نقل و انتقال اسلحه و مهمات استفاده می‌کردند. خبرنگار سانا گفت همه تروریستهای داخل این تونل نیز کشته شدند.

در حمص نیز یک منبع نظامی گفت یگانهایی از ارتش و نیروهای مسلح تلاش چند گروه تروریستی مسلح را برای ورود از منطقه سعن به روستای مشرف در حومه شرقی شهر حمص خنثی کردند و شماری از تروریستها کشته یا زخمی شدند.

در درعا نیز نیروهای ارتش و مسلح همه اعضای یک گروه تروریستی را که در تلاش بودند به یکی از مواضع نظامی در درعای بلد حمله کنند تارومار و یک دستگاه خودروی مجهز به تیربار سنگین را منهدم کردند.

یک منبع نظامی به سانا گفت نیروهای ارتش چندین مجل تجمع تروریستها را در منطقه سملین، نعیمه، کحیل و ام المیازدن در حومه درعا منهدم کردند و شماری از آنان را کشتند.

همچنین اعضای یک گروه تروریستی که در تقاطع سملین به زمرین در حومه درعا تک تیراندازی می‌کردند در حمله نیروهای ارتش تارومار شدند.

نیروهای ارتش همچنین پنج دستگاه خودرو به همراه تروریستهای داخل آنها را در جاده ام‌العوسج به جاسم و شرق منطقه الحاره و شمال غربی کودنه در حومه درعا منهدم کردند.

یک منبع در استان حمص گفت هشت فرد مسلح دیگر خودشان را در منطقه قرابیص در شهر حمص به نیروهای دولتی تسلیم کردند.

+ نوشته شده در  پنجشنبه 21 فروردین1393ساعت 10:9  توسط   | 

شهادت فرمانده بزرگ سپاه بدر در سوریه

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ منابع خبری سوری به نقل از یک منبع پزشکی در بیمارستان نظامی "تشرین" واقع در دمشق، از به شهادت رسیدن یکی از فرماندهان سپاه "بدر" عراق در درگیری با تروریست‌های تکفیری خبر دادند.

براساس این گزارش، «قصی غازی فیصل التمیمی» که در راه دفاع از مقدسات اسلامی و حرم مطهر حضرت زینب(س) زخمی شده بود به بیمارستان تشرین دمشق منتقل شده و برخی از منابع خبری از عیادت «فهد جاسم الفریج» وزیر دفاع سوریه از وی خبر داده بودند.

در زمان بستری شدن این فرمانده بزرگ سپاه بدر تدابیر شدید امنیتی در بیمارستان تشرین برقرار بوده و سرانجام وی براثر شدت جراحات وارده به فیض رفیع شهادت نائل آمده است.

شبکه‌های عراقی و وابسته به سپاه بدر، امروز از انتقال پیکر شهید قصی غازی فیصل التمیمی به کشور عراق خبر داده و همچنین تصاویری از مجلس ختم این شهید در شهر البصره عراق منتشر کردند.

گفتنی است که نیروهای سپاه بدر یکی از بزرگترین گروه‌های نظامی عراقی است که برای دفاع از حرم حضرت زینب(س) در کنار رزمندگان حزب‌الله و دیگر گردان‌های شیعی در سوریه حضور دارند.

+ نوشته شده در  پنجشنبه 21 فروردین1393ساعت 10:7  توسط   | 

حزب‌الله: بحران سوریه فرصتی برای رفع فتنه میان اهل سنت و شیعه است

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ «ابراهیم امین السید» رئیس شورای سیاسی حزب‌الله لبنان تاکید کرد: آنچه در سوریه اتفاق می‌افتد فرصت خوبی برای از بین بردن فتنه‌ و اختلاف میان اهل سنت و اهل تشیع است.

وی همچنین خواهان بازسازی روابط میان مسلمانان در لبنان و تمامی منطقه شد.

ابراهیم امین السید گفت: به عقیده من طرح و نقشه‌ای بین‌المللی وجود دارد که پیشتر پایگاه سوریه را به عنوان پایگاهی اصلی که حامی مساله فلسطین بود، هدف قرار داد. شکست این طرح عزت و کرامت مسلمانان را به آنان بازمی‌گرداند.

وی همچنین ضمن درخواست از ائتلاف "14 مارس" برای توافق بر سر تشکیل دولت و بیانیه "بعبدا" گفت: این اقدام باعث می‌شود روند سیاسی در لبنان به خوبی پیش برود و لبنان قوی‌تر از گذشته شود چرا که دشمنان ما از اختلافات میان طرف‌ها در داخل کشور برای رسیدن به اهداف خود استفاده می‌کنند.

امین السید تاکید کرد: پیش از مقاومت لبنانی وجود نداشت. پیشتر ما کشوری ضعیف داشتیم که در چنگال اسرائیل و غرب بود و علیه آزادگان در لبنان می‌جنگید. تنها پس از پیروزی‌های سال‌های 2000 و 2006 بود که ما توانستیم نام کشور را بر لبنان بگذاریم و خود را قوی‌تر کنیم.

وی در ادامه افزود: پیروزی‌هایی که مقاومت آن را به دست آورد فرصت جدیدی به مسئولان لبنانی برای ساخت کشوری قوی داد.

+ نوشته شده در  چهارشنبه 28 اسفند1392ساعت 11:21  توسط   | 

مطالب قدیمی‌تر