جهان تشیع

اخبار و اطلاعات شیعیان جهان و بررسی اوضاع فکری ، فرهنگی ، سیاسی ، اقتصادی و اجتماعی آنان

نایب رئیس مجلس ترکیه: تازه امروز حضرت زهرا(س) را شناختم! / مطالبات شیعیان را پیگیری می کنم

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ به مناسبت ولادت باسعادت حضرت فاطمه زهرا(س) کنفرانس باشکوهی با عنوان "شناخت ابعاد شخصیت حضرت فاطمه زهرا(س)" در منطقه هالکالی استانبول و با حضور خیل عظیمی از علاقمندان به خاندان عصمت و طهارت(ع) برگزار شد.

در این مراسم بزرگ «خانم مارال آکشنر ــ Meral Akşener » نائب رئیس مجلس ترکیه، «علی اوزگوندوز» نماینده مردم استانبول در مجلس، «شیخ صلاح الدین اوزگوندوز» امام جمعه شیعیان استانبول، سرکار خانم «انسیه خرعلی» رئیس دانشگاه الزهراء(س) تهران به نمایندگی مجمع جهانی اهل بیت(ع)، «مرتضایی فر» سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در استانبول، «دکتر راشد» وابسته فرهنگی ایران در این شهر و جمعی دیگر از علماء، مسؤولین محلی، شهرداری استانبول و رؤسای گروه‌های اجتماعی و فرهنگی حضور داشتند.

نایب رییس مجلس ملی ترکیه یکی از میهمانان ویژه این کنفرانس بود که در ابتدای سخنانش گفت: در دوران کودکی مادر و عمه‌ام برایم آرزو می‌کردند که "دخترم! ان‌شاءالله مورد توجه حضرت زهرا(س) باشی و با این بانوی بزرگوار مأنوس و در جوار ایشان قرار بگیری." اما من تا به امروز معنای این کلمات را نمی‌دانستم چرا که شناختم از این بانوی بزرگ اندک بود.

به گزارش خبرنگار ابنا از استانبول، خانم مارال آکشنر ادامه داد: آقای صلاح الدین امروز چقدر زیبا و خوب آن حضرت را به ما معرفی کردند و از این بابت از ایشان سپاسگزارم.

 

رییس مجلس ملی ترکیه تاکید کرد: من امروز فهمیدم منظور مادرم از اینکه ان‌شاءالله مورد توجه و مأنوس با حضرت فاطمه(س) باشم چه بوده است. همه باید خصوصیات این بانوی عزیز که حیاء، علم و ادب و... بوده است را مورد توجه قرار داده و ایشان را به عنوان الگو در زندگی خویش انتخاب نمایند.

این بانوی ترکیه‌ای اظهار کرد: امروز فهمیدم چرا علیرغم اینکه حضرت خدیجه کبری(س) مادر حضرت فاطمه زهراء(س) بوده است اما ما به حضرت زهراء(س) "مادر" می‌گوییم.

خانم مارال آک شنر در پایان با اشاره به سخنان سیاسی امام جمعه شیعیان استانبول در این کنفرانس گفت: به عنوان قانونگذار مجلس، با تمامی اظهارات و مطالبات آقای صلاح الدین اوزگوندوز موافق هستم و این موارد را در مجلس پیگیری خواهم کرد.

 

 
 
 
 
 
 
 

شایان ذکر است "کنفرانس شناخت ابعاد شخصیت حضرت فاطمه زهرا(س)" در منطقه هالکالی استانبول و با حضور خیل عظیمی از علاقمندان به خاندان عصمت و طهارت(ع) برگزار شد.

در این مراسم بزرگ خانم «مارال آک شنر» نائب رئیس مجلس ترکیه، «علی اوزگندوز» نماینده مردم استانبول در مجلس، «شیخ صلاح الدین اوزگندوز» امام جمعه شیعیان استانبول، سرکار خانم «انسیه خرعلی» رئیس دانشگاه الزهراء(س) تهران به نمایندگی مجمع جهانی اهل بیت(ع)، «مرتضایی فر» سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در استانبول، «دکتر راشد» وابسته فرهنگی ایران در این شهر و جمعی دیگر از علماء، مسؤولین محلی، شهرداری استانبول و رؤسای گروه‌های اجتماعی و فرهنگی حضور داشتند.

 

این مراسم که به همت "مؤسسه خیریه زهراء آنا" و با همکاری اتحادیه علماء جابر، بنیاد جعفری و با مشارکت سرکنسول‌گری جمهوری اسلامی اسران در استانبول برگزار گردید، با پیام حضرت آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی آغاز شد و با سخنرانی اندیشمندان شیعه و سنی ادامه یافت.

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۲۶ فروردین۱۳۹۴ساعت 10:22  توسط   | 

امام جمعه شیعیان استانبول: چون از دشمنان اهل‌بیت(ع) بیزاریم از حقوق خود در ترکیه محرومیم

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ به مناسبت ولادت باسعادت حضرت فاطمه زهرا(س) کنفرانس باشکوهی با عنوان "شناخت ابعاد شخصیت حضرت فاطمه زهرا(س)" در منطقه هالکالی استانبول و با حضور خیل عظیمی از علاقمندان به خاندان عصمت و طهارت(ع) برگزار شد.

در این مراسم بزرگ خانم «مارال آک شنر» نائب رئیس مجلس ترکیه، «علی اوزگوندوز» نماینده مردم استانبول در مجلس، «شیخ صلاح الدین اوزگوندوز» امام جمعه شیعیان استانبول، سرکار خانم «انسیه خرعلی» رئیس دانشگاه الزهراء(س) تهران به نمایندگی مجمع جهانی اهل بیت(ع)، «مرتضایی فر» سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در استانبول، «دکتر راشد» وابسته فرهنگی ایران در این شهر و جمعی دیگر از علماء، مسؤولین محلی، شهرداری استانبول و رؤسای گروه‌های اجتماعی و فرهنگی حضور داشتند.

حجت الاسلام و المسلمین شیخ صلاح الدین اوزگوندوز در سخنان مهمی که در این کنفرانس ایراد کرد با استناد به آیات قرآن کریم و احادیثی از حضرت رسول(ص) مطلب مبسوطی را درباره مناقب و فضائل حضرت صدیقه کبری(س) بیان داشت.

وی گفت: حضرت زهرا(س) سیده نساء العالمین می‌باشند و این برای ما شیعیان افتخار بزرگی است که باید قدر آن را بدانیم. چراکه وجود نازنین ایشان درست تصویری واضح از نبی مکرم اسلام (س) می‌باشد.

امام جمعه مسجد زینبیه استانبول در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه جعفری‌ها (شیعیان) در ترکیه مهاجر نیستند بلکه آن‌ها بخشی از ملت یکپارچه این کشور هستند اظهار کرد: بعضاً گفته می‌شود که جعفری‌ها ازجای دیگر به این کشور آمده‌اند و این اظهارات غلطی است.

 

اوزگوندوز تاکید کرد: ما از دولت انتظار توجه جدی داریم، شیعیان در این کشور علیرغم جانفشانی و اهداء شهیدان در راه استقلال این کشور و واقعه چاناک قلعه به حقوق شهروندی خویش نائل نشده‌اند. البته معتقدیم شهیدان ما با شاه شهیدان حضرت امام حسین(ع) محشور خواهند شد.

به گزارش خبرنگار ابنا از استانبول، این روحانی برجسته ترکیه‌ای خواستار وحدت و یکپارچگی در کشورش شد و اظهار کرد: برای این مهم باید همه یکسان دیده بشوند و طبیعی است که به مطالبتان ما جعفری‌ها توجه شود.

امام جمعه شیعیان استانبول ادامه داد: شاید بدلیل اینکه ما پیرو حضرت محمد(ص) و اهل بیت(ع) هستیم و از دشمنان آنان بیزاتیم مورد بی‌مهری در این کشور قرار گرفته‌ایم. آیا این عدالت است که چون حضرت زهرا(س) را از سر و جان دوست داریم و به ولایت حضرت علی(ع) معتقدیم باید از حقوق قانونی خویش بی‌نصیب باشیم؟

 

شیخ صلاح الدین تاکید کرد: همه بدانند در این کشور ما غریبه و مهاجر نیستیم بلکه اموی‌ها، وهابی‌ها و تکفیری‌ها غریبه هستند و معلوم نیست از کجا آمده‌اند و هم اکنون هم مشکل آفرین هستند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در این مراسم با اشاره به خوی استکباری آمریکا در خاورمیانه گفت: آمریکا برای تجزیه کشور‌های خاورمیانه برنامه ریزی کرده و تلاش دارد گام به گام سناریوی خویش را عملیاتی نماید.

امام جمعه مسجد زینبیه استانبول عامل مشکلات موجود در سوریه، عراق، یمن و دیگر کشورهای منطقه را آمریکا دانست و تاکید کرد: تعدادی از کشور‌ها خودآگاه و غیرخودآگاه با آمریکایی‌ها همدست و پیمان شده‌اند.

 

اوزگندوز خطاب به دولت ترکیه گفت: اگر در عراق، سوریه، یمن و سایر کشورها تجزیه صورت پذیرد در ترکیه هم این اتفاق می‌افتد و فکر نکنید کشور ما مصون از این تجزیه خواهد بود، لذا بدانید چه کار می‌کنید و درباره عواقب کار بیندیشید.

عضو ترکیه ای مجمع عمومی مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) خطاب به دولت مردان و حزب حاکم ترکیه گفت: ترکیه به چه دلیل به ائتلاف اخیر منطقه در مورد یمن پیوسته است؟ ما در یمن چه می‌کنیم؟ دولت ترکیه خودش بی جهت به ائتلاف پیوسته و وقاحت را به جایی رسانده که به پاکستان هم اعتراض دارد که چرا به ائتلاف نمی‌پیوندد.

روحانی برجست ترکیه‌ای افزود: به ایران تهمت می‌زنند به دنبال گسترش تشیع در یمن است، باید بگویم که یمن قبل از ایران شیعه بوده است و زیدی‌ها به حنفی‌ها نزدیکترند، چرا به ایران تهمت ناروا می‌زنید و البته ایران براساس اصول انقلابی خویش مبنی بر حمایت از مستضعفان و مقابله با امپریالیسم اقدام می‌کند و این منحصر به شیعیان نبوده است. مگر مردم کشورهای فلسطین، بوسنی و بسیاری از کشورهای آفریقایی شیعه هستند؟ اصلا انقلاب ایران برای عدالت بوجود آمد و تحقق پیدا کرد. انقلاب شکوه‌مند ایران انقلاب ضد امپریالیستی است و اگر به امپریالیست در جای جای دنیا مقابله نکند از اصول خود تخطئی کرده است.

 

شیخ صلاح الدین اوزگندوز با تاکید بر اینکه آتاتورک هم ضد امپریالیست بود و شما که اکنون در منصب وی نشسته‌اید چرا با امپریالیست‌ها همسو شده‌اید؟ اضافه کرد: شما حق ندارید به نام جمهوریت ترکیه چنین سیاستی پیشه کنید. آیا ترکیه باید در کنار اسرائیل قرار بگیرد؟ سیاست‌های منطقه‌ای شما این را تداعی می‌کند.

امام جمعه شیعیان استانبول در بخش پایانی سخنان خود با بیان اینکه سعودی‌ها الان مستأصل شده‌اند و مرتب به ایران تهمت گسترش تشیع می‌زنند افزود: رژیم شیعه ستیز آل سعود شیعه هراسی و ایران هراسی را به راه انداخته‌ است و دولت ترکیه نباید در جرگه آن‌ها باشد. ما با ایران همسایه و برادر هستیم.

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۲۶ فروردین۱۳۹۴ساعت 10:12  توسط   | 

ترکيه، عربستان و قطر مسوول ريخته شدن خون سوری ها

به گزارش «شیعه نیوز»، شیخ حسون در گفتگو با شبکه تلویزیونی الاخباریه سوریه گفت:

«می خواستند شهر حلب بهای شرافت و کرامت و عزت خود را بپردازد به همین علت شب و روز این شهر را با موشک هایی که از ترکیه وارد شده و بهای آن را عربستان و قطر پرداخته اند هدف قرار دارند. جهان باید بداند هر خونی که در حلب و در سوریه ریخته شود، بهای آن را دولت ترکیه و دولت سعودی و آل سعود و قطری ها خواهند پرداخت زیرا سوریه این جنایات را فراموش نخواهد کرد».

+ نوشته شده در  دوشنبه ۲۴ فروردین۱۳۹۴ساعت 11:46  توسط   | 

آموزش نظامی زنان داعش در سوریه

به گزارش «شیعه نیوز»، شبکه های اجتماعی اینترنتی به تازگی ویدئویی از گروهک داعش منتشر کرده اند که مربوط به آموزش نظامی زنان وابسته به این گروهک است.

بر اساس گزارش روزنامه انگلیسی «دیلی میل»، این ویدئو مربوط به آموزش نظامی زنان داعشی در پایگاه های نظامی این گروهک تکفیری در سوریه به ویژه در حلب است.

در ویدئوی منتشر شده چندین زن سیاهپوش با پوشیه وجود دارند که اسلحه های مختلفی از جمله « AK47» در دست دارند و شعارهایی در طرفداری از داعش در حین تمرین سر می دهند.

+ نوشته شده در  دوشنبه ۲۴ فروردین۱۳۹۴ساعت 11:39  توسط   | 

تشییع پیکر ۷ شهید مدافع حرم در قم

ه گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ پیکر هفت تن از شهدای پاکستانی مدافع حرم مطهر حضرت زینب (س) عصر پنج‌شنبه در شهر مقدس قم تشییع و در بهشت معصومه(س) به خاک سپرده شد.

«طاهر حسین»، «جمیل حسین»، «جاوید حسین»، «باقر حسین»، «سید رضی شاه»، «قادر علی» و «قابل حسین» هفت شهید پاکستانی بودند که در جریان نبرد با تروریست های تکفیری به شهادت رسیدند.

این هفت شهید والامقام از اعضای تیپ زینبیون بودند که در حین انجام وظیفه جهادی و درگیری با تکفیری‌ها در راه دفاع از مقدسات اسلامی و به ویژه حرم حضرت زینب(س) و حضرت رقیه(س) به فیض عظیم شهادت نائل آمدند.

پیکر این شهیدان پس از انتقال به مسجد امام حسن عسگری(ع) در میان حزن و اندوه و فریادهای یا حسین و یا زینب دل سوختگان و عاشقان اهل بیت(ع) به سمت حرم حضرت معصومه(س) تشییع و پس از طواف گرداگرد مضجع نورانی کریمه اهل بیت(ع) و قرائت نماز میت برای خاکسپاری به بهشت معصومه قم انتقال پیدا کرد و در نهایت پیکر این شهدا در قطعه شهدای مدافع حرم بهشت معصومه قم آرام گرفت.

در مراسم تشییع شهدای مدافع حرم جمعی از مسؤولان نظامی و انتظامی، خانواده معظم شهدا و ایثارگران، اتباع پاکستانی مقیم قم و اقشار مختلف مردم قم حضور داشتند.

جمعیت حضور یافته در تشییع پیکر پاک این شهدا با سر دادن شعارهای مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آل سعود، کشتار مردم یمن به دست رژیم آل سعود را به شدت محکوم کردند.

+ نوشته شده در  شنبه ۲۲ فروردین۱۳۹۴ساعت 10:47  توسط   | 

صدها افسر آمریکایی برای آموزش مخالفان سوریه به غرب آسیا آمده‌اند

به گزارش اسلام تایمز، پایگاه خبری روزنامه الشرق الاوسط به نقل از مجله فارین پالیسی گزارش داد که صدها افسر آمریکایی جهت آموزش به مخالفان دولت سوریه موسوم به ارتش آزاد به کشورهای منطقه خاورمیانه به خصوص اردن آمده‌اند.


به نوشته مجله فارین پالسی، یگان پنجم نیروهای ویژه آمریکایی، (همان نیرویی که در افغانستان در سال 2001 با طالبان مبارزه می‌کرد) این بار در اردن برای آموزش مخالفان سوریه حاضر شده‌ است.

فرماندهی این نیروها را سرهنگ «جان برینان» برعهده دارد و وی پیش از این فرماندهی نیروهای مخصوص دلتا را بر عهده داشت.

این روزنامه در ادامه می‌نویسد: نیروهای سیاسی آمریکایی در این‌که دولت این کشور بتواند تعداد کثیری از نیروهای معارض میانه‌رو را آموزش دهد و تجهیز کند، تردید دارند و اینکه تهدیدات زیادی در این مسیر متوجه آمریکا خواهد بود.

طبق این گزارش یگان پنجم نیروهای ویژه متشکل از 200 نیرو هستند که قابلیت آموزش هفت هزار نفر را دارند و همچنین ابتدا باید مشخص شود که نیروهای تحت آموزش با تروریست‌های القاعده و داعش مرتبط نیستند.

در حالی گزارش‌ها از حضور صدها نیروی آمریکایی برای آموزش گروه تروریستی ارتش آزاد در منطقه حکایت دارد که صبح امروز جلسه مشترک دولت سوریه و برخی گروه‌های معارض در مسکو برگزار شد و طبق گفته‌ی «بشار الجعفری» نماینده سوریه در سازمان ملل، دولت و معارضان توانسته‌اند در برخی موارد به نقاط مشترکی برسند.

+ نوشته شده در  شنبه ۲۲ فروردین۱۳۹۴ساعت 10:43  توسط   | 

واکنش به عدم همراهی پاکستان در تجاوز به یمن

وزیر مشاور در امور خارجی امارات متحده عربی با انتقاد از عدم همراهی نظامی پاکستان و ترکیه با شورای همکاری خلیج فارس برای تجاوز به خاک یمن گفت: به نظر می رسد که تهران بیش از کشورهای خلیج فارس برای اسلام آباد و آنکارا اهمیت دارد.
 
به گزارش ایرنا به نقل از شبکه خبری المیادین، «انور قرقاش» با یادآوری مصوبه روز جمعه مجلس پاکستان درباره بحران یمن گفت: تصمیم مجلس پاکستان درباره بی طرفی در بحران یمن و حمایت ازعربستان سعودی، متناقض و امری خطرناک است.
 
وی افزود: «امنیت خلیج فارس در معرض خطر قرار دارد و لحظه واقعی که همپیمان حقیقی را از همپیمان رسانه ای و کلامی مشخص می کند، فرا رسیده است.»
 
وی از پاکستان خواست موضعی واضح و روشن به نفع روابط راهبردی خود با کشورهای عربی خلیج فارس در پیش گیرد.
 
وزیر مشاور در امور خارجی امارات افزود: حمایت اقتصادی ما از پاکستان روشن است اما حمایت سیاسی پاکستان در این لحظه حساس وجود ندارد.
 
قرقاش با بیان اینکه مواضع متناقض و مبهم در خصوص این مساله سرنوشت ساز، هزینه بالایی خواهد داشت گفت: «موضع دو پهلو و متناقض پاکستان و ترکیه بهترین دلیل است که امنیت عربی از لیبی تا یمن تنها یک موضوع عربی است.»
 
وی افزود: راه حل سیاسی در یمن مسوولیت ترکیه، ایران و عربستان سعودی است و مواضع بی طرفانه در این خصوص ادامه خواهد یافت.
 
پارلمان پاکستان روز جمعه در پنجمین روز بررسی بحران یمن برای اتخاذ تصمیم نهایی آن کشور در قبال این بحران، با زدن دست رد به سینه عربستان، با تصویب قطعنامه پایانی شامل 12بند، اعلام کرد که جنگ یمن باید متوقف شود و پاکستان موضع بیطرف در قبال این بحران اتخاذ کند.
 
در این قطعنامه، هیچ اشاره ای به درخواست ریاض از اسلام آباد برای پیوستن به حمله به یمن نشده و این حاکی از مخالفت پارلمان با ورود پاکستان به این جنگ است.
 
عربستان سعودی از ششم فروردین، تجاوز گسترده به خاک یمن را با حمله هوایی به آن کشور آغاز کرد.
 
در تجاوز نظامی هواپیماهای سعودی و همپیمانانش به خاک یمن به بهانه حمایت از عبدربه منصور هادی رییس جمهوری مستعفی و فراری آن کشور، تاکنون شمار زیادی ازغیرنظامیان از جمله زنان و کودکان جان باخته اند.
 
در این تجاوز گسترده، جنگنده های10 کشور عربی از جمله کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس (به جز عمان) و آمریکا، جنگنده های ارتش عربستان را در حمله به یمن همراهی می کنند.
+ نوشته شده در  شنبه ۲۲ فروردین۱۳۹۴ساعت 10:35  توسط   | 

مبلغ سلفی: داعش، دین را عوض کرد

به گزارش«شیعه نیوز»، ابوقتاده در مطلبی بر روی صفحه فیس بوک خود، به عملیات انتحاری داعش به مقر "جبهه النصره" - شاخه القاعده در سوریه- در منطقه "مارع" در حلب واکنش نشان داد و نوشت: این عملیاتی مرگبار است، که جز کینه و حسادت، انگیزه دیگری پشت آن نیست.

وی از داعش به سبب شکست و فرار از تکریت و جنگ با جبهه النصره در حلب به جای درگیری با نیروهای عراقی در تکریت انتقاد کرد.

ابوقتاده در ادامه نوشت: "قلب شما، از کدامین خاک ناپاک سرشته شده است؟ کدامین شیاطینِ آدم نما، این جوانان را به سوی جهنم سوق می دهند؟"

وی در پایان نوشت: "آن وقت این سران پَست فطرتانِ انسان نما، انتظار دارند در قبال این اعمالشان، سکوت پیشه کنیم !"

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۲۰ فروردین۱۳۹۴ساعت 9:55  توسط   | 

گزارشی از شکاف در طالبان و بیعت با داعش

به گزارش «شیعه نیوز»، روزنامه دنیای اقتصاد در گزارشی در خصوص ایجاد شکاف در طالبان و بیعت آنها با داعش نوشت: پرچم‌شان ساده و دست‌ساز است اما پیامش روشن است: «بیعت با داعش» زمان این بیعت- با عقب‌نشینی نیروهای آمریکایی، شکاف در طالبان، جوانانی که سرخورده، بیکار و عصبانی هستند- هم زمان بدی نیست. یک گروه از مبارزان افغانی پذیرفتند که تیم سی‌ان‌ان هنگام رژه آنها با پرچم داعش از آنها فیلمبرداری کند. این رژه در دره‌ای در نزدیکی‌های جنوب کابل بود. اینها اولین گروهی هستند که یک تیم غربی موفق به فیلمبرداری از آنها شد. ظهور داعش در افغانستان مساله‌ای است که اشرف غنی رئیس‌جمهور این کشور آن را «تهدیدی وحشتناک» توصیف می‌کند.


یکی از افسران نظامی آمریکایی می‌گوید اکنون نیروهای داعش ظرفیت‌شان محدود است اما می‌کوشند برخی عوامل سرخورده طالبان در مناطق شرق و جنوب کشور را به خود جلب کنند. کلنل جی. بی. واول به سی. ان.ان می‌گوید: «تعداد اندکی جذب داعش شده‌اند. برخی عوامل سرخورده طالبان هستند که به لحاظ سیاسی بازنده شده‌اند و برخی اعضای جوان تر و جدیدتر مبارزانی هستند که به داعش ملحق شده‌اند. این به این معنا نیست که این گروه به لحاظ عملکردی خوب عمل می‌کند. ما نگران منابع، تسلیحات و ظرفیت‌های جدیدی هستیم که داعش ممکن است به آن دست یابد.»

در این دره، این مردان سلاح‌های خود را نشان داده و مانورهایی انجام دادند. آنها چندان منظم نیستند. همگی نقاب‌دار هستند و یونیفورم نظامی بر تن دارند. فیلمبرداران سی‌ان‌ان می‌گویند بومیان محلی سعی می‌کردند میان خود با این دسته تازه پیوسته به داعش فاصله قائل شوند.

اغلب گفته می‌شود  رقابت میان حضور نوپای داعش با طالبان در افغانستان (که هنوز حرف اول را در این کشور می‌زند) رقابتی سخت است به‌گونه‌ای که اعضای داعش حاضرند برای برافراشتن پرچم خود در این کشور جان خود را از دست بدهند. این اعضای طالبان هستند که زمینه حضور داعش در این کشور را فراهم ساخته‌اند. یکی از داعشی‌های افغان به سی‌ان‌ان می‌گوید: «ما از طریق یک دوست که در هلمند است با داعش تماس گرفتیم. او گفت داعش به افغانستان می‌آید. بیایید با او بیعت کنیم. ما هم چنین کردیم.»

به فیلمبرداران سی‌ان‌ان اجازه داده نشد از تلفن‌های ماهواره‌ای که برای صحبت با عراق و سوریه استفاده می‌کنند، فیلم گرفته شود. عوامل داعش می‌گفتند دانش آموزان مدارس مذهبی هستند و هر گونه ارتباط با طالبان را رد می‌کردند. می‌گفتند شب‌ها به نزدیکی‌های آن دره می‌روند تا اعضای بیشتری جذب کنند. این مبارزان می‌گفتند با طالبان دیدار کرده‌اند تا دریابند آیا آنها با داعش همکاری خواهند کرد یا اینکه رقیب آنها هستند. عوامل داعش می‌گفتند پس از کشته شدن رهبر داعش در افغانستان (عبدالرئوف خادم) به دنبال تعیین رهبر جدیدی در سال جدید هستند.

تا همین اواخر دولت افغانستان تهدید داعش را دست کم می‌گرفت اما به تازگی اشرف غنی دیدگاه دیگری بیان کرده است. او می‌گوید: «ما در خط مقدم هستیم. تروریست‌ها برای گسترش پیام خود نه مرز می‌شناسند نه نیاز به ویزا دارند. داعش نیروهای خود را پیوسته به جنوب و غرب افغانستان می‌فرستد و ما را آسیب‌پذیر کرده است.»

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۹ فروردین۱۳۹۴ساعت 10:13  توسط   | 

آزادی 25 زن و کودک اسیر "نبل و الزهرا" در مقابل یک تروریست

به گزارش «شیعه نیوز»، 15 زن و 10 کودک شیعه ساکن شهرهای "نبل و الزهرا" که گروهک های تروریستی حدود یک سال و نیم پیش آنها را ربوده بودند در مقابل آزادی یک فرمانده میدانی گروهک تروریستی "جیش المجاهدین" آزاد شدند.

بر اساس گزارش رسانه های سوری، "یوسف زوعه" فرمانده میدانی گروهک تروریستی "جیش المجاهدین" که توسط کمیته های مردمی دو شهر نبل و الزهرا اسیر شده بود در مقابل آزادی زنان و کودکان مذکور، آزاد شد.

زوعه در ماه آگوست سال گذشته (2014) در الزهرا به اسارت در آمده بود.

+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۸ فروردین۱۳۹۴ساعت 9:14  توسط   | 

داعش علیه حماس اعلام جنگ کرد

به گزارش اسلام تایمز، در پی تلاش وسیع داعش برای سیطره کامل بر اردوگاه یرموک با همکاری جبهه النصره، گروه های مختلف فلسطینی به مقابله و جنگ با داعش روی آورده اند و در میان آن ها، بیش ترین نزاع میان حماس و داعش است.روزنامه «النهار» چاپ بیروت که اخبار مربوط به جبهه مقاومت را به صورت ویژه پوشش می دهد در گزارشی اعلام کرد شدیدترین درگیری ها طی چند روز اخیر، میان گردان های «اکناف بیت المقدس» وابسته به جنبش حماس و گروه تروریستی داعش رخ داده است. این در حالی است که ارتش سوریه و شاخه نظامی جنبش آزادسازی فلسطین (ساف) از ورود به نبرد خودداری کرده اند.

اردوگاه پناهندگان یرموک در جنوب دمشق، از نقاط استراتژیک حاشیه پایتخت است که مخالفان بشار اسد از ابتدای شورش خود به آنجا چشم طمع دوختند. در این میان، درگیری های میان موافقان و مخالفان حکومت در این اردوگاه باعث تقسیم آن به دو بخش شد و حتی طی یک آتش بس نانوشته، مرزبندی و محاصره نسبت به طرف دیگر اعمال شد. از چهار روز قبل، داعش با همکاری و چراغ سبز جبهه النصره از محور جنوبی وارد اردوگاه شده و تلاش دارد بخش مربوط به اپوزیسیون را به صورت کامل تسخیر و به قلمرو خود ضمیمه کند.

حمله وسیع داعش به این اردوگاه با مقاومت گروه های مقاومت فلسطینی مواجه شد و در این میان گردان های «اکناف بیت المقدس» وابسته به جنبش حماس بیش ترین درگیری را با داعش داشته اند. به گزارش «مطر اسماعیل» خبرنگار میدانی حاضر در یرموک، داعش از تسلیحات سنگین استفاده می کند و موفق شده اکناف بیت المقدس را به محاصره خود در بیاورد.

در لحظه تنظیم این گزارش، بخش شمالی اردوگاه و محدوده مربوط به مسحد «عبد القادر الحسینی» همچنان تحت سیطره حماس قرار داشت، اما النصره از محور خیابان صفد و داعش از محور محله جاعونه و خیابان لوبیه به سمت شمال در حال پیشروی بودند. به نظر می رسد بیش از 80 درصد اردوگاه، هم اکنون تحت اشغال داعش قرار دارد!

وضعیت انسانی هم اکنون در این اردوگاه بسیار وخیم گزارش شده است. این اردوگاه نزدیک به دو سال است که از محاصره رنج می برد و با توجه به درگیری اخیر، وضعیت به مراتب بدتر شده است. دو بیمارستان اصلی این اردوگاه در مناطق بلدا و ببیلا قرار دارد که هم اکنون از سوی النصره و داعش اشغال شده است و مجروحان را نمی توان به آن انتقال داد. گزارش ها نیز حکایت از آن دارد که کادر پزشکی بیمارستان فرار کرده و عملا ساختمان بیمارستان به سنگرهایی برای گروه های تروریستی تبدیل شده است. بزرگترین درمانگاه اردوگاه نیز در منطقه بیت سحم قرار دارد که هم اکنون به ساختمان اداری داعش تبدیل شده است!

در همین زمینه، گروه فلسطینی «جیش الاسلام» با صدور بیانیه ای داعش را "خوارج" خواند: «داعش هر روز بیش از پیش خارج شدن خود از دین حنیف اسلام را نشان می دهد. امروز آنان عزم خود را راسخ کرده اند که گروه های مسلح مقاومت فلسطینی در یرموک را خلع سلاح کنند و حکم به نابودی "اکناف بیت المقدس" داده اند. تعداد بسیاری از آوارگان غیرنظامی نیز در این درگیری ها قربانی شده اند؛ اما امکان هیچ گونه امدادرسانی وجود ندارد.»


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۸ فروردین۱۳۹۴ساعت 9:1  توسط   | 

100 میلیارد دلار؛ شرط سرکرده "جیش‌الاسلام" برای اشغال ایران و نابودی حزب‌الله!؟

به گزارش «شیعه نیوز»، پایگاه "الحدث" در گزارشی به اظهارات جدید "زهران علوش" سرکرده گروه تروریستی "جیش الاسلام" در سوریه پرداخته و نوشت: به نظر می‌رسد جنون خودبزرگ‌بینی که "زهران علوش" به آن مبتلاست، باعث از دست رفتن عقلش شده و این موضوع از خلال اظهاراتش مشخص است.

علوش در  ویدئوی منتشر شده در این سایت می گوید: برای نابودی داعش مبلغ 500 میلیارد دلار پیش بینی کرده بودند و ما هنگامی که داعش از از غوطه بیرون راندیم چقدر خرج کردیم؟ حقیقت این است که اگر به ما 100 میلیارد دلار بدهند داعش، نظام سوریه، شبه نظامیان شیعه و حزب‌الله را از سر راه برمی داریم و به ایران و چین می رسیم!

علوش سرکرده گروهی تروریستی است که بیشتر از 5000 عضو ندارد و سعی دارد از طریق نابودی تمام گروهک های تروریستی دیگر در اطرافش، به یک ارتش نظامی تبدیل شود.

+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۷ فروردین۱۳۹۴ساعت 9:55  توسط   | 

داعش درحال فروپاشی است

به گزارش اسلام تایمز، به نقل از شبکه خبری سومریه نیوز، ابراهیم جعفری، وزیر خارجه عراق با میخائیل بوگدانف، معاون وزیر خارجه روسیه در بغداد دیدار و با وی درخصوص اوضاع سیاسی و امنیتی عراق و منطقه و حمایت مسکو از عراق در جنگ علیه داعش و روابط دوجانبه میان دو کشور بحث و تبادل نظر کرد.


جعفری خاطرنشان کرد: نیروهای عراقی و داوطلبان مردمی پیروزی‌های درخشانی را به دست آورده‌اند و تروریست‌های داعش شکست‌های پیاپی از این نیروها می‌خورند. داعش در نتیجه حملات کوبنده نیروهای عراق درحال فروپاشی است.

دو طرف در این دیدار درخصوص بحران یمن و اوضاع سوریه بحث و تبادل‌نظر کردند.

بوگدانف با حیدر العبادی، نخست‌وزیر عراق نیز در بغداد دیدار و دعوتنامه ای را از سوی ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه برای سفرش به مسکو تقدیم وی کرد.

از سوی دیگر، نوری مالکی، نخست وزیر عراق در دیدار با برخی رهبران قبایل گفت: آنچه عراق در معرض آن قرار گرفته است تنها خطری برای عراق نیست بلکه خطری است که صلح منطقه‌ای و جهانی را تهدید می‌کند و برای همین کشورهای جهان به ویژه کشورهای منطقه باید این مسأله را جدی بگیرند.

مالکی بر لزوم یکپارچه‌سازی تلاش‌ها برای مقابله با چالش‌ها تاکید کرد و گفت: ما باید برای حفظ پیروزی‌های نیروهای مسلح و مردمی عراق و گردان‌های مقاومت با هم متحد شویم.

+ نوشته شده در  یکشنبه ۱۶ فروردین۱۳۹۴ساعت 10:7  توسط   | 

وضعیت وخیم زنان اسیرشده به دست داعش

به گزارش خبرگزاری اهل بیت (ع) ـ ابنا ـ نماینده سوریه در سازمان ملل با بیان این که در چند سال اخیر تمام ملت سوریه از جنگی که در این کشور به راه انداخته شده است، متضرر شده اند، زنان را اصلی ترین صدمه دیدگان جنگ دانست.

بشار جعفری گفت: زنان و دختران سوریه اسیر بلای فتواهای تکفیری ها و قربانی کمک هایی هستند که کشورهای غربی به گروه های ترور داشته اند و تجربه 4 سال گذشته سوریه، نشانه ای آشکار از این امر است.

وی با اشاره به اقدامات گروه هایی که از آنها به عنوان مخالفان معتدل یاد می شود، در برابر زنان و دختران و حتی دختربچه ها در سوریه اشاره کرد و این مساله را موجب تاسف دانست و افزود: این گروه ها با هماهنگی فرماندهان خود دست به بهره برداری جنسی از زنان و دختران اسیر شده می زنند و آنان را به عنوان برده جنسی به فروش می رسانند.

نماینده سوریه در سازمان ملل ادامه داد: این گروه های ترور در برابر مردم و افراد غیر نظامی هیچ کدام از موازین و مقررات را رعایت نمی کنند و از تمام شیوه های وحشت آفرینی و رعب افکنی در برابر مردم استفاده می کنند. با تغییر دادن نام گروه های تروریستی به گروه های مخالفان معتدل، هیچ گاه حقیقت تغییر نخواهد کرد.

+ نوشته شده در  سه شنبه ۲۶ اسفند۱۳۹۳ساعت 8:57  توسط   | 

ترکیه آموزش نظامی به عشایر سنی عراق را شروع کرد

به گزارش خبرگزاری اهل بیت (ع) ـ ابنا ـ «اثیل النجیفی» که در ماه های اخیر تبدیل به یکی از اصلی ترین جریان سازان اهل سنت در داخل عراق شده است و سعی دارد تا با متشکل کردن گروه های عشایر اهل سنت به عنوان یکی از وزنه های سیاست در عراق مطرح شود، در ادامه رایزنی های خود با مقامات ترکیه برای دریافت سلاح و کمک های ملی و آموزشی از این کشور برای تجهیز و تربیت نیروهای مسلح سنی عرب، از آغاز این طرح خبر داد.

وی با بیان این که سلاح و کمک های آموزشی از دولت ترکیه دریافت کرده اند، گفت: نباید در عملیات آزادسازی موصل، نیروهای شیعی حضور داشته باشند! بر اساس آن چه که برنامه ریزی شده است، به دلیل این که نیروهای ارتش عراق دارای تجهیزات پیشرفته و سلاح های سنگین هستند، عملیات آزادسازی موصل ابتدا از سوی آنها آغاز خواهد شد و پس از آزاد شدن اراضی توسط آنان، کنترل منطقه به دست نیروهای آموزش دیده اهل سنت عرب سپرده خواهد شد. به نظر می رسد حضور نیروهای شیعی در این عملیات اقدام درستی نباشد. نیروهایی مذهب گرایی که از مناطق دور آمده اند، امکان دارد، موجب آزردگی احساسات اهالی محلی شود!

این اظهارات در حالی انجام می گیرد که تاکنون نیروهای شیعی در تمام مناطق آزاد شده از دست داعش مورد استقبال مردم قرار گرفته و رفتاری انسانی و اسلامی با اهالی داشته اند.

«عصمت ییلماز» وزیر دفاع ترکیه هفته گذشته با بیان این که ترکیه به نیروهای عشایر سنی عراق آموزش خواهد داد و این آموزش ها همراه با تجهیز تسلیحاتی نیز خواهد بود، ادامه داد: البته این آموزش ها مختص قبائل سنی عرب نیست و ما به پیشمرگه های کرد هم آموزش داده ایم. اکنون آموزش ها به پیشمرگه ها در حال انجام است و این آموزش ها به زودی به قبائل سنی نیز آغاز خواهد شد.

«ییلماز» ادامه داد: در مورد میزان افرادی که آموزش می بینند، نیز مرزی را قایل نشده ایم و از هر زمان که آنها بخواهند و تا هر زمان که مطالبه کنند، ما به این اقدام ادامه خواهیم داد.

گفتنی است هفته پیش «النجیفی» فرماندار سابق موصل در مصاحبه با الجزیره ترکی از آموزش سه هزار عضو عشایر سنی عراق توسط دولت آنکارا خبر داده بود که با هیچ واکنشی از سوی دولت آنکارا مواجه نشده بود.

این اقدامات دولت ترکیه پس از آن آغاز شده است که دولت این کشور در افکار عمومی ترکیه به عنوان صادرات کننده تروریسم به همسایگان شناخته شد. اما اکنون دولت ترکیه سعی دارد با آموزش قبایل سنی و تجهیز آنها، خود را از این اتهام مبری کند.

کارشناسان این اقدام دولت ترکیه مبنی بر آموزش نظامی فقط به قبایل سنی را نیز یک توطئه دانستند و از آن به عنوان طرحی که سعی دارد تا مسئله ملی آزادسازی موصل را به مسئله شیعی – سنی تبدیل کند، یاد می کنند.

+ نوشته شده در  سه شنبه ۲۶ اسفند۱۳۹۳ساعت 8:55  توسط   | 

شهادت جوان خرمشهری در دفاع از حریم آل‌الله

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ یکی از جوانان برومند خرمشهر با نثار خون خود در دفاع از حریم آل‌الله بار دیگر یاد و خاطره شهدای بزرگوار خطه خوزستان را که جان خود را در راه آزادسازی خرمشهر قهرمان نثار کردند زنده کرد.

جوان بسیجی «علی منیعات» از مجاهدان جوان و فعالان بسیجی خرمشهر و محله «کوت الشیخ» در درگیری با تروریست‌های تکفیری داعش به اسطوره‌ای بی‌بدیل تبدیل شد و به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

گروه تروریستی داعش با انتشار تصاویری از شهید منیعات به ابراز خرسندی از به شهادت رسیدن این جوان ایشان را «ابوالحسن الایرانی» معرفی کرده و مسؤولیت شهادت وی را بر عهده گرفته‌ است.

داعش مکان شهادت ابوالحسن الایرانی مکان شهادت را تکریت عنوان کرده است.

«مجید حسین‌زاده» فرمانده ناحیه بسیج خرمشهر نیز شهادت این رزمنده دلاور را تأیید کرد.

پیکر شهید منیعات تا کنون به خانواده‌اش تحویل داده نشده و از زمان مراسم تشییع و خاکسپاری این شهید خبری منتشر شده است.

جمهوری اسلامی ایران بار‌ها تاکید کرده در اقدامات نظامی در عراق و سوریه مشارکت نخواهد کرد اما همچنان به ارائه مشاوره دفاعی و ارسال کمک‌های انسان دوستانه به این دو کشور در مبارزه با داعش ادامه می‌دهد.

ایران از‌‌‌ همان آغاز پیشروی‎های داعش در عراق نسبت به بسیج فوری نیروهای مردمی در این کشور اقدام کرد و شماری از جوانان ایرانی نیز به صورت داوطلب در جنگ با تکفیری‌ها و دفاع از مقدسات اسلامی به عراق رفته‌اند.

+ نوشته شده در  دوشنبه ۲۵ اسفند۱۳۹۳ساعت 9:0  توسط   | 

سرداری که بی‌سر به دیدار یار رفت

انتشار خبر شهادت سردار سپاه اسلام و فرمانده شجاع «تیپ فاطمیون» در منطقه درعا در سوریه، بار دیگر نام رزمندگان دلاور افغانستان را که در سال‎های اخیر در نبرد سوریه و دفاع از حرم زینب کبری(س) نقشی تعیین‌کننده ایفا کرده‎اند، سر زبان‎ها انداخت.

خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا / سرویس صفحات فرهنگی:

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
به قلم: سیدوحید ظهوری
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

من‌المؤمنین رجال صدقوا ماعاهدوالله علیه (قرآن کریم)

بی‌تردید تمام افراد بشر بلکه هر موجود زنده‌ای یک ولادت و یک مرگ دارد که‌‌ همان تولد و مرگ طبیعی است. اما این رخداد برای عده‌ای از انسان‌های به کمال رسیده فرق می‌کند. زیرا تولد و مرگ آن‌ها دو تاست. یعنی ولادت دوم آن‌ها از وقتی شروع می‌شود که وارد عرصه فعالیت‌های ثمربخش خود شده و آثار معنوی و ارزشمندی در جوامع بشری به جا می‌گذارند که با آن شناخته می‌شوند و زنده‌اند. و لذا مرگ دوم آن‌ها نیز به ولادت دومشان ارتباط پیدا می‌کند. یعنی تا این آثار و فعالیت‌ها نشانه‌ای دارد و هر یک از نشانه‌ها به اندازه ارزش خودش می‌تواند حدود را در هم شکند، زمان رسیدن به این مرگ نیز یا بسیار طولانی بوده و یا حتی اصلاً وجود ندارد. مانند وجود علماء که در حدیث هم آمده است العلماء باقون ما بقی الدهر و همچنین شهدا که زنده جاوید و عند ربهم یرزقون‌اند. براین اساس شهدا آگاهانه با ایثار خون خود و با تمام وجود ره زندگی همیشگی را می‌پیمایند و با این انتخاب صرف‌نظر از سایر ابعاد کمال وجودی و ارزش‌های معنوی که دارند و آثار ماندگارشان، دوره حیات ولادت دوم آن‌ها را بسیار طولانی می‌سازد، این افتخار را کسب می‌کنند که آثارشان هرگز محو نشده و نامشان همیشه زنده بماند. مصداق آیه مبارکه قرآن کریم که (ولاتحسبن الذین قتلوا فی‌سبیل‌الله امواتا بل‌احیاء عندربهم یرزقون) یعنی (و مپندارید آنانی که در راه خدا کشته می‌شوند، مرده‌اند بلکه زنده‌اند و نزد پروردگار خویش روزی می‌خورند.)

و اکنون هم که در کربلای خونین مدافعین حرم حضرت زینب کبری(س) این پیام‌آور عاشورای حسینی که کربلا در کربلا می‌ماند اگر زینب نبود، هر روز یزیدیان زمان با آتش و گلوله، گلی از یاران پیامبر(ص) را پرپر می‌کنند و خون‌های مطهرشان را بر زمین می‌ریزند، درخت تنومند اسلام است که پربار‌تر شده و با خون این عزیزان آبیاری می‌شود. در این راستا هفت تن از شهدای اخیر این خطه داغدیده جهان اسلام، فرمانده تیپ فاطمیون(رزمندگان افغانستانی) سردار سرتیپ شهید علی رضا توسلی معروف به ابوحامد و یاران نزدیک و خط‌شکن آن، شهید رضا بخشی معروف به فاتح، جانشین فرمانده، سید محمود حکیمی، جاوید یوسفی، نعمت‌الله نجفی، سید قاسم سادات و سید حسین حسینی، نمونه‌های بارز ایثار و مقاومت و علم و ایمان و تقوا است که همه وجوه تولد دوم و حیات همیشه جاوید را کسب کردند.

ابوحامد فرمانده افغانستانی تیپ فاطمیون مدافعان حرم حضرت زینب(س) متولد سال ۱۳۴۱ و از رزمندگان جهاد مقدس افغانستان بود که با ایده و انگیزه اسلام مرز ندارد در دوران ۸ سال دفاع مقدس انقلاب اسلامی و جنگ‌های حملات رژیم صهیونیستی در لبنان هم حضور داشت.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه ۲۵ اسفند۱۳۹۳ساعت 8:57  توسط   | 

کشته های جنگ سوریه به سیصد هزار نفر رسید

به گزارش خبرگزاری اهل بیت (ع) ـ ابنا ـ در نشست خبری انجمن های مردمی سوریه اعلام شد که در 4 سال گذشته بیش از 300 هزار نفر از شهروندان سوری در درگیری ها کشته شده اند که از این میان 16 هزار نفر را زنان و 15 هزار نفر را کودکان تشکیل می دادند. همچنین در 4 سال گذشته، بیش از 300 هزار شهروند سوری نیز معلول و مجروح شده اند.

«احمد غنان» دبیر کل این انجمن ها با بیان این آمارها افزود: علاوه بر کشته ها و زخمی ها، 102 هزار و 500 نفر نیز در وضعیت نامعلومی به سر می برند و خبری از زنده یا مرده بودن آنان در دست نیست. از سوی دیگر 4 میلیون سوری از خانه و کاشانه خود آواره شده و به کشورهای خارجی پناهنده شده اند. این در حالی است که در داخل سوریه نیز آمار آوارگان به 8 میلیون و 180 هزار نفر رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: در حالی که 6 میلیون کودک مجبور به مهاجرت و آوارگی شده اند، 2 میلیون کودک سوری نیز از تمام امکانات آموزشی، رفاهی و غذایی سالم و کافی بی بهره مانده اند.

+ نوشته شده در  یکشنبه ۲۴ اسفند۱۳۹۳ساعت 9:36  توسط   | 

روشهای داعش برای جذب زنان، دختران و جوانان

به گزارش خبرگزاری اهل بیت (ع) ـ ابنا ـ داعش به دور از صحنه های ذبح و سر بریدن، به دختران جوانی که علاقه دارند به این گروه تروریستی بپیوندند، یک زندگی پرهیجان را وعده می دهد، زندگی که در آن جنبه های مختلف زندگی همچون کار، دعوت مردم به اسلام، عشق و گردش با یک همسر حلال در کنار رودخانه وجود دارد.

داعش برای مردان جوان هم مشوق هایی دارد تا آنها به این گروه تروریستی بپیوندند؛ از جمله مشوق های داعش می توان به مسکن، پول، سلاح، درمان و برق مجانی اشاره کرد.

این گروه خطرناک برای کودکان هم برنامه هایی دارد و در مناطق سیطره این گروه تروریستی مدارسی وجود دارد که در آن داعش به این کودکان آموزش های نظامی و دینی را می دهد.

زنان مبلغ داعش

برخی از زنان عضو داعش تبدیل به مبلغین این گروه تروریستی شده اند، «اقصی محمود» یکی از زنان مبلغ داعش در اینترنت است، او در وبلاگ خود که به نام «رونوشت های یک زن مهاجر» است، به تبلیغ داعش می پردازد. این زن داعشی در وبلاگ خود می نویسد: در مناطق تحت سیطره داعش اجاره نمی دهیم و به صورت مجانی صاحب منزل می شویم، ما در اینجا قبض آب یا برق را نمی دهیم و به صورت ماهانه مواد غذایی همچون برنج، تخم مرغ و ماکرونی را دریافت می کنیم.

دلال دختران اروپایی

روزنامه های غربی نوشته اند که «اقصی محمود» در نوامبر 2013 از اسکاتلند به سوریه مهاجرت کرد، او از جمله 550 زن و دختری بود که به عراق و سوریه مهاجرت کرد. به گفته «اقصی محمود» مهاجران در حکومت داعش، حقوق، دارو مجای و مواد غذایی دریافت می کنند و آنها با مهاجرت به سوریه می توانند در دولت داعش به اشخاص مهمی تبدیل شوند.

به گفته «اقصی محمود» زنان مهاجر در حکومت داعش با توجه به تخصص های خود کار می کنند، مثلا آنها می توانند به عنوان معلم، پزشک یا پرستار فعالیت کنند.

«حسن حسن» نویسنده کتاب «داعش از درون» می گوید که دخترانی که به داعش می پیوندند، به دنبال هیجان هستند، آنها در یک عالم خیالی زندگی می کنند و در رویاهایشان با جنگجوها ازدواج می کنند.

شیوه ازدواج در داعش
«اقصی محمود» در خصوص ازدواج عناصر گروه داعش می گوید: در ابتدا داماد داعشی برای ازدواج هفت روز مرخصی از فرماندهان خود دریافت می کند، سپس او برای اولین و آخرین بار عروس را می بیند، عروس داعشی خودش مهریه را انتخاب می کند و معمولا مهریه عروس های داعش کلاشینکف است. در عروسی های داعش آتش بازی وجود ندارد، بلکه صدای تیراندازی و تکبیر است که به گوش می رسد.

وبلاگ «اقصی محمود» که به زبان انگلیسی است، یکی از راه های جذب نیرو توسط داعش است، در ماه های اخیر او توانست که سه دختر نوجوان انگلیسی را به سوریه بکشاند و آنها را به عضویت داعش در بیاورد.

بذل و بخشش داعش با اموال مردم
داعش تابستان سال گذشته توانست که مناطق گسترده ای را در شمال و غرب عراق و نیز شمال و شرق سوریه به اشغال خود درآورد و در این مناطق خلافت اسلامی را اعلام کرد. هم اکنون مساحت مناطق تحت سیطره داعش به 215 هزار کیلومتر مربع می رسد، مساحتی که از بسیاری از دولت های عربی هم بزرگتر است.

براساس صحبت های مسئولان عراقی داعش پس از سیطره بر موصل و فرار ساکنانی که بیشتر از آنها از مسیحیان شهر بودند، شروع به توزیع منازل آوارگان به اعضای خود کرد، خصوصا آن افرادی که از خارج آمده بودند. کارشناسان می گویند که تعداد مهاجران خارجی داعش به 12 هزار نفر می رسد که سه هزار نفر آنها غربی هستند.

+ نوشته شده در  شنبه ۲۳ اسفند۱۳۹۳ساعت 9:49  توسط   | 

واشنگتن جنگ در سوریه را باخت

سفیر سابق آمریکا در دمشق: واشنگتن جنگ در سوریه را باخت
 
 
 
اسلام تایمز: سفیر پیشین آمریکا در سوریه با اشاره به شکست واشنگتن در جنگ علیه دمشق، تأکید کرد که مخالفان باید بدون در نظر گرفتن پیش‌شرط، با دولت سوریه مذاکره کنند.
 
به گزارش اسلام تایمز، «رابرت فورد» که در سال نخست بحران سوریه ، از طریق دیدار با مخالفان تلاش می‌کرد، اعتراضات علیه دولت را رنگ مردمی بدهد، سرانجام تغییر سیاست‌های آمریکا در قبال دمشق را خواستار شد.

فورد در گفت وگو با مجله «فارین پالیسی» آمریکا با اشاره به لزوم تغییر سیاست این کشور در قبال سوریه، تأکید کرد که واشنگتن با پافشاری بر ایجاد منطقه پرواز ممنوع، جنگ سوریه را باخت. این حامی سابق تروریست‌های حاضر در سوریه، از آنها خواست که از ارتکاب جنایت علیه غیرنظامیان دست بردارند و آنها را مسئول جنایت‌هایی دانست که در سوریه رخ داده است.

فورد همچنین از تروریست‌ها خواست به جای اینکه در پی سرنگونی نظام «بشار اسد» باشند، تلاش کنند که به یک «معاهده سیاسی و ملی» دست یابند.

سفیر پیشین آمریکا در سوریه تأکید کرد، رهبران مخالف برای ایجاد ثبات و امنیت باید آماده مذاکره با ارتش شوند.

این سفیر پیشین کاخ سفید همچنین نسبت به طرح «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا برای آموزش مخالفان موسوم به «میانه‌رو»‌ها، ابراز بدبینی کرد. سوریه طی سه سال اخیر شاهد جنگ داخلی بوده است.این جنگ بیش از 200هزارکشته برجای گذاشته و زیرساخت‌های کشور را ویران کرده است.
+ نوشته شده در  پنجشنبه ۲۱ اسفند۱۳۹۳ساعت 20:38  توسط   | 

مطالب قدیمی‌تر